Mon. Nov 28th, 2022

गत बर्ष मलेसियामा सम्पन्न नेफ्टा फिल्म अवार्ड यस पटक भने हङकङमा हुने भएको छ । आज काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गरि सातौ नेफ्टा फिल्म अवार्ड’ को बारेमा बताइएको थियो । अवार्ड हङकङ हुने पक्का भएपनि अवार्डको मिति भने तय गरिएको छैन ।
‘सातौ नेफ्टा फिल्म अवार्ड’को उत्कृष्ट ५ मा मनोनयमा परेकाको सुचि आज सार्वजानिक गरिएको छ । अवार्डलाई ३४ विधामा समावेश गरिएको छ ।
पपुर मेल अवार्डमा नायक आर्यन सिग्देल,अर्पण थापा,जिवन लुइटेल,दयाहाङ राई,सौगाल मल्ल नोमिनेशनमा परेका छन् भने फिमेल तर्फमा नायिका रेखा थापा,नम्रता श्रेष्ठ,निता ढुंगाना,प्रियंका कार्की,केकी अधिकारी पपुलर आटिस्ट अफ दि इयरको नोमिनेशनमा परेका छन् ।
त्यस्तै पपुलर फिल्म अफ दि इयरमा चलचित्र काली,रिदम,नाई नभन्नु ल २,६ एकान ६ र होस्टेल परेका छन् । त्यस्तै गरि बेस्ट फिल्ममा चलचित्र धन्दा,होस्टेल,मोक्ष,रिदम र मौन परेका छन् । त्यसरी नै ३४ विधा मा परेका चलचित्रहरुको नाम र कलाकारहरुको नाम यस प्रकार रहेका छन् ।
Antaral-Abhimanyu Giri NEFTA 1A
Dhanda-Arpan Thapa NEFTA 1B
Mauna-Nabin Gauli NEFTA 1C
Rhythm- Bikash Raj Acharya NEFTA 1D
Sungava-Subarna Thapa NEFTA 1E
 
Best Screenplay (Cotegary 2)
Antaral- Abhimanyu Giri NEFTA 2A
Badhashala-Manoj Pandit NEFTA 2B
Mauna-Arpan Thapa NEFTA 2C
Rhythm- Bikash Acharya NEFTA 2D
Sungava-Subarna Thapa NEFTA 2E
 
Best Dialogue (Cotegary 3)
Chha Ekan Chha-Dipak Raj Giri NEFTA 3A
Khagras-Sailesh Acharya, Nayanraj Pandey NEFTA 3B
Rhythm-Bikash Acharya NEFTA 3C
Sanghuro-Binod Paudel NEFTA 3D
Visagirl-Prachandman Shrestha NEFTA 3E
 
Best Makeup (Cotegary 4)
Chha eka chha-Shankar NEFTA 4A
Dhanda-Nima Lama NEFTA 4B
Karkash-Shyam Lama NEFTA 4C
Maun-Nima lamaNEFTA 4D
Sanghuro-Saroj Budhathoki NEFTA 4E
 
Best Dress (Cotegary 5)
Adhibato-Sanu Bharati NEFTA 5A
Antaral-Sushila Joshi NEFTA 5B
Biteka Pal-Nilima Sharma NEFTA 5C
Maun-Ujal Kapali,Bina Ghale NEFTA 5D
Visa Girl-Tenzin Tseten Bhutiya NEFTA 5E
 
Best Art Direction (Cotegary 6)
Kali-Santosh LamaNEFTA 6A
Mero Jeevan Saathi-Raju Penter NEFTA 6B
Maun-Sheelasha Rajbhandari,Hitman Gurung NEFTA 6C
Producer-Bijaya Chaudhari NEFTA 6D
Shirishko phool-Gopal bhutani NEFTA 6E
 
Best Dance Direction (Cotegary 7)
Biteka Pal-Sankar BC- Jaba Sanjha Parchha NEFTA7A
Kali-Kabiraj Gahatraj – Slowly Sloely NEFTA7B
Manle Maan lai Chhunchha-Himgyap Tasi-Chhudaima NEFTA7CA
Samaya- Govinda Rai-Mausam Mausa NEFTA 7D
Visa Girl-Renasha Rai-Ma Aja kehi NEFTA 7E
 
Best Fight Direction (Cotegary 8)
Dhanda-Sankar Maharjan NEFTA 8A
Hamesha-Chanda Panth NEFTA 8B
Hostel-Asta Maharjan NEFTA 8C
Kali-Roshan Shrestha NEFTA 8D
War-Himal KC NEFTA 8E
 
Best Sound Mixing (Cotegary 9)
Dhanda-Uttam Neupane NEFTA 9A
Kali-Mukesh Shah NEFTA 9B
Mahasus-Mukesh Shah NEFTA 9C
Producer-Deep Tuladhar NEFTA 9D
Sanghuro-Uttam Neupane NEFTA 9E
 
Best Editor (Cotegary 10)
Biteka Pal-Bipin Malla NEFTA 10A
Dhanda-Nimesh Shrestha NEFTA 10B
Hostel-Surendra Paudel NEFTA 10C
Karkash-Lokesh Bajracharya NEFTA 10D
Rhythm-Arjun GC NEFTA 10E
 
Best Cinematography (Cotegary 11)
Badhashala-Sailendra D. Karki NEFTA 11A
Chha Ekan Chha-Purusottam Pradhan NEFTA 11B
Maun-Sanjaya Lama NEFTA 11C
Moksha-Hari Humagain NEFTA 11D
Sanghuro-Susan Prajapati NEFTA 11E
 
Best Lyric (Cotegary 12)
 
Maun-Bhupendra Khadka-Kina Kina NEFTA 12A
Mero Jeevan Saathi-Dayaram Pandey-Timi Sanga Risaer NEFTA 12B
Nai Nabhanu-2-Krishna Hari Baral-Marne Kasailai NEFTA 12C
Duwan-Naresh Bhattarai- Bandha Na Bandha NEFTA 12D
Rhythm-Krishan hari Baral-Pagal Ma Banna NEFTA 12E