Sat. Apr 13th, 2024

music-vidoe-award manoj kc
चलचित्र प्राविधिक संघका पुर्व अध्यक्ष मनोज केसीले नेफ्टा अवार्ड आयोजना गरेर निकै ख्याती पाए उनी मनोज केसीले नेपालमै पहिलो र फरक अवार्ड गर्ने भएका छन, उनी लगायत उनको समुहले आयोजना गर्ने अवार्डको नाम हो नेपाली म्युजिक भिडियो अवार्ड । नेपालमै पहिलो पटक आयोजना गर्न लागिएको उक्त अवार्डको आइतबार राजधानीमा उत्कृष्ट पाँच नोमिनेशन समेत घोषण गरियो ।
केही महिना पछिमा देश बाहिर आयोजना गर्ने लक्ष्य राखिएको ‘म्युजिक भिडियो अवार्ड’ मा १८ विधा समावेश छन् । उत्कृष्ट निर्देशक, म्युजिक भिडियो, लोक दोहोरी, संगीत, शब्द, गायन (महिला तथा पुरुष), नव प्रतिभा, विदेशी भिडियो, मोडल (महिला तथा पुरुष), सम्पादक र छायाँकार प्रतिस्पर्धामा छन् । उत्कृष्ट मोडल पुरुषतर्फ अनुपविक्रम शाही, पल शाह, श्याम अर्याल, सौरमराज तुलाधर र यशराज गराच छन् भने महिला मोडलतर्फ वर्षा राउत, केकी अधिकारी, माला लिम्बु, मेनुका प्रधान र पूजा शर्मा प्रतिस्पर्धामा छन् ।
यस्तै उत्कृष्ट निर्देशकतर्फ अशिफ शाह, विशाल भण्डारी, निकेश खड्का, सहेन्द्र श्रेष्ठ र समन अधिकारी परेका छन् । म्युजिक भिडियो अवार्डको घोषणा कार्यक्रममा अवार्ड प्रमुख केसीले अवार्ड निश्पक्ष र धाँधली रहित हुने दाबी गरे । म्युजिक भिडियो अवार्डका उत्कृट पाँच मनोनयन यस प्रकार छ :

हेर्नुहोस  Nominations लिष्ट :
Category A-Music
1a.Best Vocal(Male)
1.    Bishwo Nepali-Timro Mauna Ishara
2.    PramodKharel-DherailaaiBaaddaNapugla Maya
3.    Robin Sharma- Jaadu Sari
4.    Shiva Pariyar-HalkaHalka
5.    YubrajChaulagain- HarekShabda
2a.Best Vocal(Female)
1.    AkshayaBasyal- TimiChhau Ra ta
2.    AnjuPanta-JyanmayaTimilaai
3.    Milan Amatya- Dui ThopaAanshu
4.    NikhitaThapa-EutaTyastoBhidChha
5.    RajinaRimal- Mutuko ta ke Kura
3a.Best Vocal Pop(Male)
1.    Amir Shekh- OyeMaichang
2.    Anil Singh-Saamjhana
3.    Bharat Sitaula-Kun FulHola
4.    Kamal Chhetri-I Love You
5.    Nabin K Bhattarai-Kamana
4a.Best Vocal Pop(Female)
1.    BinaLimbuTheguwa–TimilaiBhuldaiChhuKistaKistama
2.    BinuLamichhane-RatoTika
3.    DurgaKharel – Kale KaleKeta
4.    MaunataKambang- YoYatrakeSangaiGarne ho
5.    SubhaniMoktan- UstaiChha
5a.Best Lyric
1.    Baratbabu KC- PapinileSundaiSunin
2.    KishorGhimire- Samjhana
3.    RajuBabuShrestha- Baru Mai MarulaPriya
4.    TulasiBasnet-TimilaaiBhuldaiChhuKistaaKistaama
5.    YogendraMani Dahal-Dui ThopaAanshu
6a.Best Music
1.    ArjunPokharel- DherailaaiBaaddaaNapulga Maya
2.    HariLamsal- Mutuko ta ke Kura
3.    NhyooBajracharya-AchammaiLagyoMalai
4.    Raju Singh-HamiUthneChhau
5.    Sunil Maskey-Kina Laeu Maya Pardeshi
7a.Best Arrangement
1.    AlmodaRanaUprety-TimraiMayale
2.    BijeshworTandukar- NajikChhau
3.    GopalRasaili-EutaTyastoBhidChha
4.    RajanIshan- HarekShabda
5.    Sachin Singh-Kina Laeu Maya BhanPardeshi
8a.Best LokDohari
1.    BasantaThapa/Purnakala BC – TimroAagaman
2.    BinodBajurali/BishnuMajhi – HunewalajeevanSaathi
3.    KastupPanta,BishnuMajhi-AashuJhariRahe
4.    Rekha Shah- SimsimePanima
5.    Rit Kumar Shrestha,JamunaRana- Fur FurGarnePutali
Category B-Video
1b.Best Music Video
1.    G21Production- AshaAjhaiMarekoChhaina
2.    BhusanDahal Films-HarekShabda
3.    Multi Matte-Kun FulHola
4.    Core Creation-Dui ThopaAanshu
5.    SZ Creation- Jyanmaya
2b.Music Video Director
1.    Asif Shah-AshaAjhaiMarekoChhaina
2.    BishalBhandari-Timro Maun Ishara
3.    NikeshKhadka-Samjhanaa
4.    SahendraShrestha-Dui ThopaAanshu
5.    SamanAdhikari-RatoTika
3b.Music Video Cameraperson
1.    Dhiraj Jung Shah-BaharTimi
2.    HariHumagain-Dui ThopaAanshu
3.    Pranab Joshi-Hos AajaChhaina
4.    Ram Kumar KC-MaileAafailaai
5.    SivaramShrestha-RatoTika
4b.Music Video Editor
1.    Bharat Regmi-HarekShabda
2.    JivanThapa-Kun FulHola
3.    NishanGhimire-Timro Maun Isharaa
4.    PrakashTuladhar-Kina Laaeu Maya Pardeshi
5.    TekendraShah-Aama
5b.Best Actor
1.    AnupBikramShahi- Timile Ma Sanga
2.    Paul Shah-I Love You
3.    SauramrajTuladhar-TimroAdharma
4.    ShyamAryal-Boldina
5.    SrajGrach- Aafaimaa
6b. Best Actress
1.    BarshaRaut-Jyanmayaa
2.    KekiAdhikari-AafnaiJindagiAafailai
3.    Mala Limbu-OyeMaichang
4.    MenukaPradhan- HarekShabda
5.    Pooza Sharma-JabaBiujhanchhu
7b.Best Choreography
1.    AnupamShrestha– NajikChhau
2.    GambhirBista- Jyanmaya
3.    Michal Chand- Kale KaleKetale
4.    PradipShrestha-Timile Je Gareu
5.    Sankar BC-Fur FurGarnePutali
Category C-Special
1c.Best Music Video(Diaspora)
1.    Anil Tandukar- BatoHerirahechhu
2.    BhabindraTamang- SamaaerTimile
3.    JaswantdevShrestha-Kati DheraiBharHunchh
4.    Milan Champs- KahabaatSunau Ma
5.    Uzwal KC- Hawaale..
2c. Best Music Video(National Feeling)
1.    Bhupendra BC/MajhiSargam- Ma MeroDeshkoSimanama
2.    IshworShrestha/PramodKharel, JunaPrasai- JahaSunkaaBala
3.    PradipDahal/SumitKhadka- PahileHami Nepali
4.    SubratAcharya/Udaya-Manila Sotang-HamiUthaneChhau
5.    Yugal Pomo Limbu/BijayaPaudyal-Sambidhan
3c.Best Emerging Talant(New Talent)
1.    Anil Thapa(Director)- Pal Pal Mare
2.    RomiManandhar(Director)-Jadu Sari
3.    ShikhaBharati(Vocal)- Jab Biujhanchhu
4.    SwarajSagarPradhan(Vocal)-HawaraPaani
5.    SwetaPunjali(Vocal)- AchammaiLagyoMalai

%d bloggers like this: